NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.
Tomasz Biduś – Rugby na Wózkach
27 Lipiec, 2018 / • Kategorie: 1

Poznajcie Tomasza Bidusia kapitana drużyny rugby na wózkach Avalon Extreme Rugby.

 

Skąd pomysł na stworzenie drużyny? Jak to wszystko się zaczęło?

 W moim przypadku to naturalna kolej rzeczy. Całe życie zajmuję się sportem. Rugby to moje życie, to mój styl, poza tym w Extreme nie mogło zabraknąć takiej dyscypliny jak Rugby na Wózkach.

 

 Jak wyglądają treningi drużyny? Jak często się odbywają?

 Trenujemy dwa razy w tygodniu po 2,5 godziny. Treningi są dostosowywane w zależności od okresu, w jakim się znajduje drużyna. Czy jest w cyklu meczowym czy przygotowawczym. Zależą również od ilości zawodników, którzy uczestniczą w treningu. Organizowane są również sparingi i zgrupowania z innymi drużynami.

 

Co jest najtrudniejszym wyzwaniem dla członków drużyny?

 Jesteśmy młodą, ale doświadczoną drużyną. Już odnosiliśmy duże sukcesy i wygraliśmy kilka turniejów, w tym międzynarodowe. Awansowaliśmy także do pierwszej ligi rozgrywkowej. To powoduje, że przeciwnicy nie traktują nas już, jak nowicjuszy, a wręcz przeciwnie. Głównym wyzwaniem drużyny jest zgranie drużyny i większe opanowanie taktyczne.

 

 

 Czy do zawodów organizowane są oddzielne przygotowania? Jak wyglądają?

 Organizowane są sparingi i zgrupowania. Zawodnicy dostają również wsparcie psychologiczne, przygotowanie motoryczne oraz w zakresie suplementacji. W okresach poza meczowych zawodnicy dostają wytyczne, co do indywidualnego treningu.

 

 Jakie są największe osiągnięcia drużyny?

W ciągu trzech lat awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wygranie międzynarodowego Turnieju w Czeskiej Ostrawie w 2017 roku, wygranie cyklu rozgrywek Puchar Śląska w 2017 roku, wygranie Międzynarodowego turnieju w Berlinie w 2018 roku oraz wygranie rozgrywek Ligi Mazowieckiej w 2018 roku.

 

Czy drużyna ma hasło przewodnie, którym zawsze się kieruje? Jeśli tak to, jakie?

Walcz i nigdy się nie poddawaj. Jeszcze nie zawsze udaje się wprowadzić to w życie, ale ciągle nad tym pracujemy.

 

Czy sprzęt musi być dostosowany do treningów? Jeśli tak, w jaki sposób?

Sprzęt jest najważniejszym i jednocześnie najdroższym elementem sportu, jakim jest rugby na wózkach. Każdy zawodnik musi posiadać specjalistyczny wózek, który jest dostosowany do jego potrzeb i roli jaką odgrywa na boisku. Cena jednego wózka to około 30 tysięcy złotych.

 

Co mobilizuje drużynę do działania?

Chęć rozwoju, bycia najlepszym i problemy jakie towarzyszą drużynie na co dzień.

 

Jak wyglądają wasze stroje?

Gramy w specjalnych koszulkach, dostosowanych do potrzeb każdego zawodnika w kwestii rozmiaru. Koszulki są na ramiączkach, i z rękawami.

 

W jaki sposób zachęcilibyście nowe osoby do dołączenia do Waszej drużyny?

Sport jest niesamowitą szansą na rozwój i zwiększenie swoich możliwości społecznych. Daje możliwość rywalizacji, poznawania nowych osób, podróży i pokonywania własnych barier. Drużyna daje ogromne wsparcie. Można znaleźć tutaj kolegów a nawet przyjaciół, którzy pomogą w trudnych sytuacjach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *