Największy kulturysta świata 

1 min czytania

ronnie coleman

Kulturyści niezwykle dbają o wygląd swojej sylwetki, ale również o osiąganie odpowiednich wymiarów. Mimo, że sylwetki większości z nich robią wrażenie na przeciętnym człowieku, niektórzy znacząco się wyróżniają. Sprawdź, kim jest największy kulturysta świata!

Ronnie Coleman – kto to? 

Jeden z najbardziej utalentowanych sportowców w historii, Ronnie Coleman, to amerykański kulturysta. Ośmiokrotnie wygrał Mr Olympia, które są najbardziej prestiżowymi zawodami kulturystycznymi na świecie. Wiele osób uważa go za legendę kulturystyki.

Ronnie Coleman urodził się w 1964 roku w Stanach Zjednoczonych, w małej miejscowości Monroe w stanie Luizjana. Od najmłodszych lat był wyjątkowym sportowcem, obdarzonym niesamowitymi cechami fizycznymi. Jego pierwszym sportem był futbol amerykański. Od najmłodszych lat sport dawał mu radość i satysfakcję.

W 1984 roku Coleman ukończył studia i przeniósł się do Dallas w Teksasie. Właśnie tam rozpoczął pracę w policji. Ze względu na regularne uprawianie sportu był człowiekiem o wyjątkowej sylwetce, która wyróżniała go wśród kolegów. Mówiono, że jego nawet sama jego obecność znacznie zmniejszyła przestępczość.

Ronnie Coleman – wymiary 

W 1990 roku wziął udział w swoich pierwszych zawodach – Mr. Texas, gdzie wygrał. W następnym roku wystartował w Mistrzostwach Świata Amatorów, które odbyły się w Polsce. Jego wyniki były fenomenalne. Potrzebował tylko roku treningu, aby był w stanie podnieść 315 kg w martwym ciągu i 160 kg w w wykroku ze sztangą. Wszystko za sprawą spektakularnej budowy ciała. U szczytu formy Ronnie Coleman ważył około 130 kilogramów! Wymiar jego bicepsa w długim obwodzie wynosił 58,5 cm, a klatka piersiowa mierzyła 147 cm szerokości. Obwód w pasie Ronniego był równy 108 cm, a w udach 87 cm. Ponadto przedramię osiągnęło obwód 53 cm.

Olivier Richters – kto to? 

Olivier Richters jest holenderskim kulturystą, a zarazem aktorem. Obecnie najbardziej rozpoznawalny jest w rodzimym kraju. W 2018 r. miał okazję widnieć na okładce holenderskiego wydania „Men’s Health”. W numerze udzielił wywiadu na temat swoich nawyków żywieniowych.

W 2022 r. powinien dać się poznać nieco większej publiczności, ponieważ pojawi się w kilku kinowych ekranizacjach – Black Widow, The King’s Man i Louis Wain. Ostatnio Olivier Richters trenuje w Arabii Saudyjskiej pod okiem Larry’ego Wheelsa, znanego kulturysty.

Olivier Richters – wymiary

Przy 2,18 m Richters jest najwyższym kulturystą na świecie. Zjada on 7 posiłków dziennie, z czego 450 g stanowi samo białko. Łączna kaloryczność jego dziennego menu wynosi 6400 kalorii. Nosi przydomek “holenderski gigant”.

Trening na rzeźbę

fithunter
2 min czytania

Trening na masę

fithunter
2 min czytania