Ćwiczenia z kettlem

48 sec read

kettlebell ćwiczenia

Co to jest Kettlebell? 

Kettlebells to forma odważników, które wyglądają jak kula armatnia z uchwytem. Trening z kettlebells zwiększa siłę i poprawia elastyczność mięśni i koordynację oraz pozytywnie wpływa na zdrowie układu krążenia. Poznaj inne korzyści płynące z kettlebells oraz zasady treningu z kettlebells.

Trening z kettlebell jest wyjątkowy, ponieważ angażuje wiele mięśni jednocześnie. Zazwyczaj wykonuje się serię kilkuminutowych zestawów, w których wielokrotnie powtarza się ten sam ruch. Szeroki zakres ćwiczeń z kettlebell sprawia, że niektórzy uważają je za bardziej wszechstronny trening niż tradycyjne podnoszenie ciężarów.

Ćwiczenia z Kettlebell 

Swing kettlebell to podstawowy ruch w treningu kettlebell. Występuje w różnych odmianach, ale najpopularniejszy jest swing rosyjski, w którym odważnik trzymany jest obiema rękami przed ciałem, a następnie wymachuje się nim przesuwając go w przód i w tył między nogami, aż osiągnie wysokość ramion. Swing amerykański podnosi ciężar do poziomu klatki piersiowej.

W treningu kettlebell istnieją dwa główne style (filozofie). HardStyle opiera się na karate goju-ryu. Jego najpopularniejsze szkoły to RKC i Strong First , prowadzone przez Pavla Tsatsouline’a . Ta metoda treningu jest funkcjonalna, pomaga w rozwoju innych dyscyplin, jak sztuki walki, crossfit czy podnoszenie ciężarów.

Trening na rzeźbę

fithunter
2 min czytania

Trening na masę

fithunter
2 min czytania