Taniec na szarfach 

1 min czytania

taniec na szarfach

Taniec na szarfach – co to jest? 

Aerial silks, czyli forma gimnastyki linowej, to coraz popularniejsza forma ćwiczeń fizycznych. W ciągu ostatnich kilku lat zyskała na popularności i obecnie można spotkać treningi aerial silks w większości polskich miast. Aerial silks łączy w sobie elementy akrobatyki, gimnastyki i tańca.

Nie ma jednej docelowej grupy odbiorców trapezu. Każdy, kto chce, może to robić. W szkołach trapezu mamy grupy dla dzieci i dorosłych. Twoja waga i wzrost nie mają znaczenia, podobnie jak wiek. Profesjonalne trapezy bez problemu utrzymują ciężary do 200 kg, przy współczynniku bezpieczeństwa 1:12 (co oznacza, że jeśli jedna osoba jest unoszona przez drążek, to trzyma go dwanaście osób).

Jak wykonywać taniec na szarfach? 

Aby wykonywać cyrkowe sztuczki na napiętej linie, trzeba mieć ogromną siłę i świadomość własnego ciała. Efekty regularnych treningów są więc spektakularne: od wzmocnienia mięśni całego ciała, przez lepszą motorykę, po większą elastyczność.   Sportowcy ćwiczący na napinaczu mogą pochwalić się piękną muskulaturą, dobrą zręcznością i gibkością. Dodatkowo taki trening jest zdrowy dla organizmu człowieka, ponieważ pracuje wiele grup mięśniowych i stawów, zwiększając ich ruchomość i wytrzymałość.

Kto może ćwiczyć na szarfach?

Jeśli nie masz żadnych warunków medycznych, które uniemożliwiałyby Ci taniec (takich jak przeszłe urazy lub przewlekłe schorzenia), zdecydowanie powinnaś dołączyć do zajęć pole dance! Ważne jest jednak, aby zachować ostrożność. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy i poinformować o nich również swojego trenera. Jedną z dobrych wiadomości jest to, że ani Twój wiek, ani Twoja waga nie są przeszkodą.

Trening na rzeźbę

fithunter
2 min czytania

Trening na masę

fithunter
2 min czytania